BIDETOVÉ SEDÁTKA

Bidet, bidetovú spršku alebo bidetové sedátko u nas používa stále len málo ľudí. Pritom ich účinok je rovnaký. Po požití wc je umytie rúk bežnou záležitosťou, bidet však budete veľmi ťažko hladať vo väčšine súkromných toaliet ale aj verejných. Pritom sa nejedná len o starostlivosť o hygienu, ale aj zdravie.

Bidetové sedátko (elektronický bidet) budú obhajovať hlavne milovníci pohodlia. Vodná sprška dokáže odstrániť nežiadúce mikroorganizmy o mnoho učinnejšie a šetrnejšie ako toaletný papier.

Bidetové sedátko je rovnako dôležité pre ženy, ktoré majú „svoje dni“. Striekajúca voda totiž prirodzene vyvolá inštinktívne stiahnutie svalov v príslušných partiách a tým spevňuje a posilňuje panevné dno. Pokles panevného dna a teda aj problém s inkontinenciou trápi nielen tehotné, ale aj staršie ženy. Bidet a obyčajná voda je pre intímnu hygienu vhodnejší ako mydlo, ktoré narúša prirodzené prostredie intímnych partií ženy.
Bidetové sedátka však nájdu rovnako uplatnenie u klientov trpiacich hemoroidmi, kedy pomáhajú zmierniť príznaky a znižujú aj nebezpečie ich vzniku.